Co nowego w strażnikach galaktyki vol. 3: przewodnik po filmie

Co nowego w strażnikach galaktyki vol. 3: przewodnik po filmie
Autor Filip Andrzejewski
Filip Andrzejewski19.12.2023 | 6 min.

Strażnicy galaktyki vol 3 to najnowsza odsłona popularnej serii filmów Marvela. W artykule dowiesz się, jakie nowości i niespodzianki czekają na fanów przygód Strażników w trzeciej części. Przeczytasz o nowych bohaterach, wątkach fabularnych i wydarzeniach rozgrywających się po zakończeniu poprzedniej odsłony.

Kluczowe wnioski:

 • Nowi bohaterowie, w tym Adam Warlock i Potężni Strażnicy, odegrają kluczową rolę.
 • Więcej informacji o przeszłości Rocketa i powstania Strażników Galaktyki.
 • Strażnicy staną przed nowym zagrożeniem ze strony High Evolutionary.
 • Zaskakujące zwroty akcji i dramatyczne zakończenie filmu.
 • Przygotuj się na wiele scen po napisach końcowych filmu.

Fabuła strażników galaktyki vol 3

strażnicy galaktyki vol 3 koncentruje się wokół dalszych losów tytułowej grupy bohaterów. Tym razem ich spokój zakłócają echa burzliwej przeszłości Rocketa. Peter Quill, wciąż opłakujący śmierć Gamory, musi ponownie zebrać drużynę, aby uratować życie przyjaciela.

Jak donoszą twórcy, Rocket znalazł się w niebezpieczeństwie z powodu tajemniczej postaci o imieniu High Evolutionary. Ma on być związany z programem, który stworzył zwierzęcego bohatera. Niestety, jego działania mogą doprowadzić do śmierci Rocketa.

Dlatego Strażnicy wyruszają w kosmiczną podróż, aby powstrzymać High Evolutionary'ego. Jeśli misja się nie powiedzie, może to oznaczać koniec drużyny w obecnym kształcie. Widzowie mogą spodziewać się wielu zwrotów akcji i dramatycznych wydarzeń.

Scenariusz do strażników galaktyki vol 3 napisał sam reżyser James Gunn. Zdradził on, że będzie to bardzo osobista historia związana z przeszłością Rocketa. Można się spodziewać wielu wzruszających momentów.

Nowi bohaterowie

Oprócz znanych członków Strażników Galaktyki, w sequelu zobaczymy też nowe postacie. Jedną z najważniejszych będzie Adam Warlock, graną przez Willa Poultera.

Adam Warlock to potężny kosmiczny heros, który po raz pierwszy pojawił się w scenie post-creditowej do strażników galaktyki vol 2. Teraz odegra kluczową rolę w walce z High Evolutionarym. Widzowie zobaczą go po raz pierwszy w pełnej kosmicznej krasie.

Nowi strażnicy galaktyki vol 3

Nowymi członkami Strażników mają być Kosmo - telepatyczny psi kosmita oraz Potężni Strażnicy. Ci ostatni to grupa superbohaterów, na czele której stoi Martinex. W komiksach Marvela często współpracowali oni ze Strażnikami Galaktyki.

W filmie Kosmo pomoże bohaterom odnaleźć Rocketа, zaś Potężni Strażnicy staną z nimi ramię w ramię do walki. Ich obecność zapowiada wiele efektownych scen akcji w kosmosie. Będzie to prawdziwa uczeta dla fanów filmu akcji.

Nowi strażnicy wniosą do franczyzy sporą dawkę humoru i lekkości. Ich interakcje z Rocketem czy Star-Lordem na pewno będą komiczne.

Adam Warlock w strażnikach galaktyki vol 3

Jak już wspomniano, kluczowym nowym bohaterem będzie Adam Warlock. Jest on związany z Kamieniami Nieskończoności, więc odgrywał istotną rolę w komiksowej walce z Thanosem. W MCU pojawi się jednak w innych okolicznościach.

Scenarzyści wykorzystali postać Adama Warlocka, aby stworzyć osobistą historię dla Rocketa. Wiemy, że będzie on kluczowy w misji pokonania High Evolutionary'ego i ocalenia życia futrzastego bohatera.

Adam ma też odegrać ważną rolę w scenie po napisach końcowych. To może sugerować jego dalsze przygody w MCU, być może nawet w roli lidera nowych Strażników Galaktyki.

Moce i umiejętności

Komiksowy Adam Warlock dysponuje szeroką gamą mocy. Potrafi między innymi lewitować, tworzyć pole siłowe czy wystrzeliwać potężne wiązki energii. Posiada też zdolność regeneracji i manipulacji materią.

Nie wiemy jeszcze, które z tych mocy przeniosą się do MCU. Na pewno jednak Adam Warlock będzie niezwykle potężną postacią. Może okazać się kluczowy w pokonaniu High Evolutionary'ego.

Postać Aktor
Peter Quill / Star-Lord Chris Pratt
Gamora Zoe Saldana
Rocket Bradley Cooper
Groot Vin Diesel
Drax Dave Bautista
Adam Warlock Will Poulter

Rocket i nowi strażnicy galaktyki vol 3

Jednym z głównych wątków strażników galaktyki vol 3 będzie historia powstania Rocketa. Dowiemy się więcej o jego tajemniczej przeszłości i programie, który go stworzył. Okaże się, że był częścią serii nielegalnych eksperymentów High Evolutionary'ego.

Rocket będzie musiał zmierzyć się ze swoją traumatyczną przeszłością, ale na szczęście nie zostanie z tym sam. Pomogą mu Strażnicy Galaktyki oraz nowi sprzymierzeńcy - Adam Warlock i Potężni Strażnicy.

Twórcy obiecują, że wątek Rocketa dostarczy wielu wzruszeń. Zobaczymy też wiele przezabawnych scen z udziałem futrzastego bohatera, Kosmo i nowych Strażników. Między innymi dowcipne treningi mające przygotować ich do misji ratunkowej.

 • Rocket stanie przed ogromnym wyzwaniem związanym z jego przeszłością.
 • Na pomoc ruszą mu Strażnicy Galaktyki i nowi sprzymierzeńcy.
 • Film pokaże wiele komicznych i wzruszających scen z udziałem Rocketa.

Strażnicy kontra Potężni Strażnicy vol 3

Jedną z nowości fabularnych będzie rywalizacja Strażników Galaktyki z Potężnymi Strażnikami. Zwiastuny sugerują, że na początku obie drużyny nie będą się zbyt dobrze dogadywać.

Martinex i jego ludzie uznają się za prawdziwych obrońców galaktyki i patrzą z góry na bandę Star-Lorda. Dopiero wspólna walka i misja ratunkowa połączy te zespoły.

W komiksach Potężni Strażnicy byli sojusznikami Strażników Galaktyki, więc można oczekiwać, że pod koniec strażników galaktyki vol 3 także zaprzyjaźnią się z naszymi bohaterami. Być może nawet razem stworzą nową drużynę kosmicznych obrońców.

Składy drużyn

Strażnicy Galaktyki

 • Peter Quill / Star-Lord
 • Drax Niszczyciel
 • Rocket Raccoon
 • Groot
 • Mantis
 • Nebula

Potężni Strażnicy

 • Martinex
 • Charlie 27
 • Mainframe
 • Krugarr

Wydarzenia po zakończeniu strażników galaktyki vol 3

Co nowego w strażnikach galaktyki vol. 3: przewodnik po filmie

Wszyscy zastanawiają się, co wydarzy się po napisach końcowych strażników galaktyki vol 3. Wiadomo, że James Gunn nakręcił scenę post-creditową ukazującą dalsze losy Strażników Galaktyki.

Pojawiają się spekulacje, że Adam Warlock stanie na czele nowego składu drużyny, w skład którego wejdą też Potężni Strażnicy. Być może dołączy do nich także Thor, graną przez Chrisa Pratta.

Inną teorią jest to, że Strażnicy Galaktyki zostaną w jakiś sposób rozdzieleni, a Adam Warlock zacznie tworzyć własną ekipę kosmicznych obrońców. W tym wypadku możliwa byłaby nawet rywalizacja pomiędzy dwoma składami w kolejnych odsłonach serii.

Na razie są to jednak tylko spekulacje. Na finalny los Strażników przyjdzie nam poczekać do premiery filmu w maju 2023 roku.

Podsumowanie

W nadchodzących strażnikach galaktyki vol 3 czeka nas powrót do ekipy kosmicznych obrońców, którzy tym razem będą musieli stawić czoła przeszłości jednego ze swoich. Kiedy życie Rocketa znajdzie się w niebezpieczeństwie, Peter Quill/Star-Lord grany przez Chrisa Pratta ponownie zbiera drużynę, by wyruszyć w misję ratunkową.

Film zapowiada się jako bardzo osobista opowieść skupiona wokół losów futrzastego Rocketa. Poznamy szczegóły dotyczące jego tajemniczej przeszłości i programu, który go stworzył. Okazuje się, że był on niegdyś obiektem nielegalnych eksperymentów.

W trakcie akcji do Strażników dołączą nowi sprzymierzeńcy, Adam Warlock i Potężni Strażnicy. Wspólnie będą musieli pokrzyżować plany złowrogiego High Evolutionary'ego, który zagraża życiu Rocketa. Cała misja obfitować będzie w zwroty akcji, a jej finał może na zawsze zmienić drużynę strażników galaktyki.

Fani MCU mogą spodziewać się kolejnej dawki humoru i wzruszeń. Filmowa podróż do odległych zakątków kosmosu z pewnością dostarczy wielu emocji. Premiera strażników galaktyki vol 3 już w maju 2023 roku.

Sprawdź: https://zalukaj.io/filmy/straznicy-galaktyki-volume-3

Najczęściej zadawane pytania

Premiera filmu Strażnicy Galaktyki vol. 3 zaplanowana jest na 5 maja 2023 roku. W polskich kinach obejrzymy go prawdopodobnie dzień wcześniej, czyli 4 maja.

Strażników Galaktyki vol. 3 będzie można obejrzeć w kinach na terenie całej Polski. Film trafi także na platformę Disney+ około 45 dni po kinowej premierze.

Reżyserem i autorem scenariusza do wszystkich trzech części Strażników Galaktyki jest James Gunn. To on odpowiada za charakterystyczny styl i humor tej serie filmów Marvela.

Fabuła Strażników Galaktyki vol. 3 koncentruje się na przeszłości Rocketa Raccoona. Gdy jego życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, Strażnicy wyruszą w misję ratunkową pełną zwrotów akcji.

W Strażnikach Galaktyki vol. 3 zobaczymy Adama Warlocka (Will Poulter), Kosmo oraz grupę Potężnych Strażników. Wszyscy odegrają kluczową rolę w misji uratowania Rocketa.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najciekawsze i najbardziej nietypowe języki na świecie
 2. Nauka Angielskiego od Zera: Praktyczne Porady
 3. Skuteczna Nauka Angielskiego: Krok Po Kroku
 4. Jak zwiększyć prędkość ładowania Twojej strony dla lepszego SEO
 5. Tłumaczenia Angielskiego: Praktyczne Porady i Narzędzia
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Filip Andrzejewski
Filip Andrzejewski

Jestem Filip, a moją pasją od zawsze była eksploracja wiedzy i fascynacja różnorodnością języków. Tutaj znajdziecie artykuły, poradniki oraz inspiracje związane z nauką i rozwojem osobistym. Dzielę się nie tylko technikami efektywnego nauki, ale również ciekawymi informacjami z dziedziny lingwistyki i języków obcych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły